mG
mG

Poplatky a rezervace

Před pár dny jsem zběžně prohlížel naše výdaje a copak to nevidím? Za poslední dva měsíce jsme naší milované bance zaplatili 97,50 dolarů na poplatcích za nadlimitní počet provedených transakcí. Když jsem to začal zkoumat, tak jsem zjistil, že jsme měli povoleno jen 12 výběrů z účtu. Za výběr z účtu se považuje jakékoliv stržení peněz, tzn. výběr z bankomatu, platba v obchodu, platba online. Byl jsem znepokojen!

11.06.2016    [Přečíst]

Tak jsem na to přišel

Tak už jsem přišel na to, proč se mi tady ve Vanu (jak my místňáci Vancouver hrdě nazýváme) líbí. Má to dva důvody, které po aristotelovsku můžu klidně rozdělit na poddůvody a podpoddůvody, budete-li chtít. První, a naprosto zásadním důvodem, je omezená doba bytí TU. Vědomí toho, že mám jenom rok, se mnou dělá divy. Když váhám, jestli něco podniknu nebo nepodniknu, tak skončím u toho, že tu mám docela málo času, a že to může být taky první a poslední šance nebo jedna z mála šancí.

28.04.2016    [Přečíst]

Všechno není super brou!

Zrovna jsem narazil na jeden z mnoha tisíců, možná i miliónů článků a postů a vyprávění o tom, jak se český pár nebo prostě Češi nebo lidé jiné národnosti přestěhovali do Vancouveru a jak se jim tu líbí, a že už byli na NHL, a že je to tu parádní, a že zažili strašně moc super nejvíc bohovských věcí a už jsou plní zážitků, viděli medvěda, šli na výleťoš do tama a jinama a opili se se skvělými spolubydlícími při oslavě čtrnáctých narozenin německého ovčáka po vořechotomii a tak dále a tak dále. Klasičtí sluníčkáři. A protože mi dnes nebylo dobře a protože je těchto článků přespříliš – vždyť i já přidávám pouze fotky z pěkných míst a popisuji pěkné zážitky – rozhodl jsem se vzít to krapátek z jiného soudku a napsat o tom, co nás tu štve, co nám chybí, a že tu nemají jen pěkná jezírka s horami, ale taky pěkný humusy, jako všude jinde.

17.02.2016    [Přečíst]

Maui

Zrovna jsme se vrátili z Havaje, a protože jsem sem samozřejmě jako správně průměrný blogr nic nenapsal, protože listopad a prosinec byly měsíce ze slabšího soudku, v nichž se toho neudálo zas tak nic moc zajímavého, tak teď nastala ta pravá chvíle něco sem přihodit, protože na Havaj se nejezdí každý rok. Nechce se mi přemýšlet nad strukturou textu ani nad pravopisnými chybami (mimochodem se mi zdá, že jak tu nemluvím tak často česky, tak se mi normálně zhoršuje čeština a hůř se mi artikuluje v češtině). Budu psát, jako bych se s někým bavil u piva. Je už tři čtvrti na devět večer, pomalu čas jít spát.

22.01.2016    [Přečíst]

Nordstrom a potkal jsem tu Káču či ne?

Tenhle týden ve středu jsem měl brigádku v Nordstromu. Nevím, jestli tenhle obchod je v Evropě nebo v USA, ale není pochyb o tom, že to je pořádně velká společnost provozující obchody s oblečením, botama, líčením a všema možnýma těmahle ptákovinama. V novinách jsem četl, že otevřením tohoto obchodu se dost zásadně zahýbá s trhem ve Vancouveru. A mohl jsem potkat Karolínu Kůrkovou, mrška ale byla asi jen na přehlídce přes ulici a nemrkla na mě na párty anebo jsem ji nepoznal.

20.09.2015    [Přečíst]

Neoriginální nápad

Sedím takhle v dočasně pronajatém pokoji v Richmondu, Míša v práci, čtu si knížku a napadá mě, že mě štve, jak je těžké (aspoň pro mě) najít dobrou knížku, kterou jsem schopný dočíst. Tak tady je to, co jsem letos přečetl, třeba se to Tobě, jediný člověku, který toto čteš, bude hodit.

26.08.2015    [Přečíst]

Nestydatý návrh

Chcete to krátce nebo dlouze? Krátce? Dobře. Míša se naštvala, protože Francouz Thibaud neumyl všechno nádobí. TAK!

02.08.2015    [Přečíst]

Wwoofing

V červenci 2015 jsme vyzkoušeli wwoofing v kanadském městečku Hope v Britské Kolumbii. Což takhle, kdybych teď napsal, jaké to bylo?

30.07.2015    [Přečíst]